آخرین خبرها
از حقوق اوليه هر انسانی داشتن هويتی روشن وشفاف است و شناسنامه مدرک دال بر معرفی هويت هر فرد است ، شخص فاقد شناسنامه مانند كسی است كه وجود خارجی ندارد.

کاهش سن

از حقوق اوليه هر انسانی داشتن هويتی روشن وشفاف است و شناسنامه مدرک دال بر معرفی هويت هر فرد است ، شخص فاقد شناسنامه مانند كسی است كه وجود خارجی ندارد.

صدور شناسنامه ، پله اول پیوستن هر شخص را در طبقه اجتماعی میباشد که در آن پدر و مادر وی و به كدام فاميل تعلق دارند را روشن میكند ، لذا پدر و مادر مكلفند به محض تولد كودک نسبت به اخذ شناسنامه برای فرزند خود اقدام نموده و به آن هويت ببخشند.

حال در این میان با بزرگ شدن شخص ممکن است مواردی پیش آید که مایل به ایجاد تغییراتی در شناسنامه خود باشد ، از آنجایی که زمان تولد والدین اقدام به شناسنامه فرزند خود میکنند و فرد متولد شده در آن دخیل نیست و قدرت انتخاب و ادراک را هنوز ندارد ، گاهأ ممکن است مواردی پیش بیاید که بعدها فرد مایل به تغییرات آنها باشد ولی از آنجا که هرشخص مشخصات مربوط به خود را دارد و تعویض مورد هایی در هویت دچار مشکلاتی خواهد شد ، نشدنی خواهد بود مگر اینکه بر طبق دلایل و مدارک و شواهد بتوانید نظر قانون را به نفع خود تغییر دهید ، مشاوره حقوقی ثبت احوال در ارتباط با این قوانین کمک روشن تری را به شما خواهد کرد.

به موجب قانون حفظ اعتبار اسناد سجلی و جلوگیری از تزلزل آنها ، تغییر تاریخ تولد اشخاص ممنوع است ، با توجه به اینکه تغییر سن و سال تبعات زیادی را علاوه هزینه در پی دارد، ثبت احوال این گونه اقدامات را کمتر انجام می‌دهد.

همان طور که مشاوره حقوقی تغییر سن اذعان کرد و ما پیش از این به آن اشاره نموده بودیم ، برای تغییر سن افراد دو مقوله مطرح است اول اینکه اصلاحات مربوط به سن از طریق اداره ثبت احوال و در مرحله دوم نیز تغییرات سن از طریق دادگاه انجام شود که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.

اصلاح سن در ادارات ثبت احوال انجام می شود و درخواست هایی که فقط برای تغییرات بیش از ۵ سال است توسط کمیسیون تشخیص سن مستقر در ادارات ثبت احوال که متشکل از رئیس ثبت احوال ، فرماندار ، پزشک و … است بررسی می شود.

در ارتباط با موضوع کاهش سن ، اگر بیشتر از ۵ سال کسر سن بخواهید باید به کمسیون تشخیص سن شهرستانی که شناسنامه صادر از آنجا میباشد ، مراجعه کنید ،و اگر کمتر از ۵ سال کسر سن میخواهید به دادگستری مراجعه کنید ، ناگفته نماند که فقط در طول عمر یکبار میشود درخواست داد بنابراین برای موفق شدن پروسه بهتر است طبق نظر مشاوره حقوقی از وکیل برای طرح دعوا استفاده کنید .

موسسه حقوقی ما میتواند در تمام امور حقوقی و کیفری ، با داشتن کارشناسان و وکلای مجرب و کاردان به شما کمک کند.

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهم الارث

سهم الارث

سهم الارث سهم الارث یکی از موارد قانونی و حقوقی است که ممکن است روزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 15 =