آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی خانواده » گواهی عدم امکان سازش
یكی از مقدمات و بهتر است گفته شود یكی از مجوزات جاری كردن صیغه طلاق صدور گواهی عدم امكان سازش از طریق دادگاه حقوقی مراجع قضایی است . مشاوره حقوقی خانواده عنوان میکند که قطعأ گواهی عدم امكان سازش به گوشتان خورده است ،

گواهی عدم امکان سازش

یكی از مقدمات و بهتر است گفته شود یكی از مجوزات جاری كردن صیغه طلاق صدور گواهی عدم امكان سازش از طریق دادگاه حقوقی مراجع قضایی است .

مشاوره حقوقی خانواده عنوان میکند که قطعأ گواهی عدم امكان سازش به گوشتان خورده است ، مخصوصأ اگر وکیل داشته باشید در جریان خواهید بود که اصل موضوع همین است ، درست است که اصل بر این گواهیست اما در بسیای از موارد این با آن موافقت و آن را صادر نمیکنند .

در این موارد است که شما دست به دامان وکیل میشوید چه بسا که اگر از ابتدا وکیل داشتید از وقت و هزینه ای که گذاشتید و در انتها به بن بست خورده است ، جلوگیزی میشد و شاید کار شما تا چندین ماه پیش ، قبل از آن همه دوندگی شما ، تمام شده بود ، مشاوره حقوقی طلاق توافقی در این باره اطلاعات بیشتری داده است که برای شما عنوان خواهیم کرد.

در قانون چندین مورد را نام برده است كه زن یا شوهر حسب مورد می توانند از دادگاهها تقاضای صدور گواهی عدم امكان سازش نمایند .

بیشترین این مورد در طلاق توافقی شنیده میشود ، زیرا که در طلاق توافقی زن و مرد یک هدف دارند ، آنهم توافق بر سر همه چیز و در انتها جدایی است ، بنا بر همین زودتر به موضوع صدور گواهی عدم امکان سازش در طلاق توافقی میرستد .

همانطور که در بالا اشار کردیم که از طریق مشاوره حقوقی اطلاعاتی در اختیار داریم ، در موارد زیر زن یا شوهر حسب مورد می توانند از دادگاه تقاضای صدور گواهی عدم امكان سازش نماید و دادگاه در صورت احراز آن ، گواهی عدم امكان سازش صادر خواهد كرد :

توافق زوجین برای طلاق .

سر باز زدن شوهر از دادن نفقه زن و عدم امكان الزام او به پرداختن نفقه . همچنین در موردی كه شوهر سایر حقوق زن را به جا نیاورد .

عدم تمكین زن از شوهر .

سوء رفتار هر یك از زوجین به حدی كه ادامه زندگی را برای طرف دیگر غیر قابل تحمل نماید .

ابتلا هر یك از زوجین به مرضی صعب العلاج به نحوی كه دوام زناشویی برای طرف دیگر در خطره باشد .

جنون هر یك از زوجین در مواردی كه فسخ نكاح ممكن نباشد .

عدم رعایت دستور دادگاه در مورد منع اشتغال به كار یا حرفه ای كه منافی با مصالح خانوادگی شوهر یا زن باشد .

محكومیت زن یا شوهر به حكم قطعی به مجازات پنج سال حبس یا به جزای نقدی كه بر اثر عجر از پرداخت منجر به پنج سال بازداشت شود یا به حبس و جزای نقدی كه مجموعأ منتهی به پنج سال یا بیشتر حبس و بازداشت شود و حكم مجازات در حال اجرا باشد .

ابتلا به هرگونه اعتیاد مضری كه به تشخیص دادگاه به اساس زندگی خانوادگی خلل وارد آورد و ادامه زندگی زناشویی را غیر ممكن سازد .

هرگاه زوج همسردیگری اختیاركندیابه تشخیص دادگاه نسبت به همسران خود اجرای‌ عدالت‌ ننماید .

هریك از زوجین زندگی خانوادگی را ترك كند که البته تشخیص ترك زندگی خانواده با دادگاه است .

محكومیت قطعی هریك از زوجین در اثر ارتكاب جرمی كه مغایر با حیثیت خانوادگی و شئون طرف دیگر باشد ، تشخیص اینكه جرمی مغایر با حیثیت و شئون خانوادگی است با توجه به وضع و موقع طرفین و عرف و موازین دیگر نیز با دادگاه است .

در صورت عقیم بودن یكی از زوجین به تقاضای طرف دیگر . همچنین در صورتی كه زوجین از جهت عوارض و خصوصیات جسمی نتواند از یكدیگر صاحب اولاد و یا فرزند شوند.

در مورد غایب یا مفقود الاثر بودن گواهی عدم امکان سازش صادر خواهد شد.

این مواردیست که در قانون آمده و هم برای طلاق توافقی میباشد هم برای طلاق یکطرفه ، موسسه حقوقی ما نیز میتواند با ارائه مشاوره حقوقی رایگان خود توضیحات جامع تری بدهد.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + نوزده =